Demokratija prancūziškai ir airiškai


„Jis ką, achuel? Supistas mulkis!“,- vakar ryte kaimynas neslėpė įniršio. „Tu pažiurėk!“,- paklaustas kas atsitiko, parodė į The Sun pirmąjį puslapį. Skaitau “Mother has had a sex with own son“. „Nu ir kas? Maža ko pasaulyje būna?“ „Tu ne čia žiuri, kampe skaityk!“. Pasirodo, prancūzas „plonasis Sarkozijus“ (taip The Sun pavadino Sarkozi) pasiūlė airiams laikyti referendumą antrą kartą. Šiandieną vyriausybė įsiuto ir „plonasis Sarkozijus“ sulauks be visuomeninės pašaipos dar ir oficialaus atsakymo.

Šiaip, prancūzai man patinka. Nesunkiai išmokau juos atskirti gatvėje. Jeigu matosi, kad eina nesamonė, tai tvirtai galima būti tikru, kad jis prancūzas. Nei karto neteko apsirikti. Taigi ir šį kartą, nesąmonė ir, ko gero, absurdiškiausias pasiūlymas atėjo airiams is Prancūzijos valstybės galvos. Prancūzai nežino, kas yra demokratija. Pas juos šikama ant žmonių galvų, kaip ir Lietuvoje. Ka gi, ši nesąmonė eilinė prancūzų bėda. Nors, kartais ir Prancūzijoje gimsta protingos mintys, pvz. komunizmas. Kodel Lenino pasekėjai nesimokė iš airių? Nebūtų pralošę.

Vakar vakare įsijugus TV laukė dar vienas siurprizas. RTE-II kalba rusiškai! Visuomeninis kanalas. Galvoje sukasi „kas čia dabar yra? Ar nemiegu kartais?“. Pasirodo airiai transliavo rusų „Durnyna“. Nenaujas, toli gražu ne puikus filmas apie Čečėnijos karą. Teko matyti „Lietuvos“ kino teatre dar senais absurdo laikais. Bet vis tiek, maloniai nudžiugino.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: