Lietuva barbarams. Jų atsakymas


Man patiko vienas atsakymas į Lietuvos komunizmo aukų apraudojimą, neperseniausiai įdėtą į politikos forumą Konferencijos.lt tinklapyje. Laiško autorius, irgi Andrius, parašė sekančio turinio atsakymą (tekstas netaisytas):

Nepamirškime paminėti, kad dešrelėmis maitintis galėjo tik parduotuvių ar gamyklų vedėjai bei jų artimieji, eilinės aukos stovėdavo prie jų eilėje ne valandą ir ne dvi ir viltis kad iki tavęs jų užteks būdavo panaši į galimybę užbraukti keturis kampus.

Nepamirškime paminėti, kad aukštasis mokslas buvo prieinamas tik LKP narių, valdininkų arba jiems prijaučiančiųjų atžaloms.

Nepamirškime paminėti, kad už tuos spausdintus popierėlius vadinamus atlyginimu nebuvo ką pirkti, su televizorium ar skamlbimo mašina istorija graudesnė nei su dešrelėmis, o automobilis beveik prilygtų malūnsparniui ar jachtai šiais laikais.

Nepamirškime paminėti, kad “nemokamas“ butas būdavo skiriamas tik jau keletą vaikų turinčioms šeimoms, ir eilės eilės eilės nusitęsusios iki dešimtmečių.

Žmonių mažėja, namų negriaunam, o tik statom, ir jie ne tušti. Ar tik nebus čia laisvoj ubagų Lietuvoj atsitikę taip, kad beveik kiekvienas studentas jau turi savo būstą? Kad ir su paskola įsigytą, bet sumokėjus įmoką iš ne ministro atlyginimo lieka ir dešrelėms, ir kompiuteriui ir automobiliui ir atostogoms. Ar tik nebus atsitikę taip, kad nebelygis trims žmonių kartoms gyventi viename dviejų kambarių bute, ir kad tai kuo puikiausiai pavyksta daugeliui? Ar tik nebus taip, kad verkdami dėl mažų atlyginimų atostogaujam du kartus į metus šiltuose kraštuose (bandau prisiminti komunizmo laikus, nieko naujo, tie patys pagal blatą gaunami siuntimai į poilsio namus Palangoje ar Nidoje..)?

Žinoma yra begalė negerų dalykų, bet aš gyvenu geriau, mano šeima gyvena geriau, mano miestas gyvena geriau. Aš galiu rašyti lietuviškai, aš galiu nueiti į bažnyčią, aš galiu nedalyvauti parade, aš galiu išvykti gyventi svetur, aš galiu baigęs mokslus vykti dirbti į Šilutę o ne pagal paskyrą į Visaginą, aš galiu rinktis viską, visur ir visada, už mane niekas nieko nenusprendžia.

Nėra žinoma, kokiomis paskatomis autorius vadovavosi dėstydamas tokį absurdą ir akivaizų melą. Šiaip nustebino toks ilgas nesąmonių rinkinys, kuris tiktų, atviru tekstu, gal tiktai naujosios kartos klaidinimui, kuriai neteko „būti kankinamiems“ komunistų „rėžimo“. Andrius teigia, kad dešrelėmis galėjo maitintis tik parduotuvių ar gamyklų vedėjai, bet juk tai nesąmonė, melas. Pačiam tekdavo pirkti dešreles parduotuvėje Basanavičiaus gatvėje Vilniuje, kada tėvai būdavo užimti, o po mokyklos užkąsti reikėdavo. Virtas dešreles buvo galima nusipirkti ir kavinukėje prieš Rusų dramos teatrą. Jos kainavo 45 kapeikas. Kartu su duonos rieke ir garstyčiomis. Pietūs Geležinkeliečių rūmuose Mindaugo gatvėje kainuodavo apie 80 kapeikų. Sotūs pietūs. O eilės parduotuvėse išsirikuodavo tiktai po darbo, po 4-os valandos, kada skubantieji namo norėdavo apsipirkti. Visai, kaip ir dabar. Be to, ilgos eilės – tai ir žmonių perkamumo galios rodiklis.

Del aukštojo mokslo prieinamumo ribojimo. Autorius teigia absurdą. TSRS aukštojo mokslo sistema buvo pati geriausia pasaulyje. Tai buvo pripažinta ir tarptautinių ekspertų.

Sunku pasakyti, ką autorius nori psakyti teigdamas „nebuvo ko pirkti“. Gal jis turi omenyje narkotikus ar kažką panašaus, bet prekybiniai centrai nebūdavo tušti. Ir pirkėjų perkamosios galios buvo iš ties didesnės. Televizorių pasirinkimas Vilniaus baldų parduotuvėje visada budavo gausus. Gerai prisimenu, dažnai lankydavausi, visada būdavo apie kelioliką televizorių modelių. Kartais atveždavo „Šilelių“, tada išsirikuodavo eilės. Juos greit išpirkdavo. Be jie nebuvo kažkoks deficitas ar nepasiekiama prekė. Tiesiog, geidžiamas televizorius. Visos šeimos mano giminėje turėjo po mašiną, ir tai nebuvo prabangos dalykas, nes mašina, kaip dar O.Benderis sakė, ne prabangos dalykas, bet transporto priemonė. Tiesa, jai įsigyti, reikėdavo pasispausti diržus. Lygiai, kaip ir dabar, norint nusipirkti mašina. (Naują ar seną.)

Būsto problema egzistavo, bet buvo ir galimybės. Buvo galima pirkti kooperatinius butus, buvo galima imti paskolą nuosavo namo statybai. Sklypą, šiuo atveju, skirdavo nemokamai. Butų 1988 metias buvo pastatyta Lietuvoje 35 000 vienetų, lyginant su 7000 vienetų 2006 metais. Skirtumas – akivaizdus. Pastatytų butų kiekio palyginimas kartu yra ir buto įsigijimo galimybės rodiklis.

Žmonių mažėja. Tai rodo ir statistika, o emigracijos mastai, pasakyčiau, eschatologiniai.

Teigimas, kad beveik kiekvienas studentas Lietuvoje turi savo būstą – akivazdi nesąmonė. Priešingu atveju, jie nemitinguotų. Studentų bendrabučių padėtis – apverktina. Studentai tikrai negalvoja apie poilsį Nidoje, jie gavoja apie užsienį. Tik nepoilsiauti, o užsidirbti. O pagal galimybes – ir įsitvirtinti. Tai tiek.

O del galimybės vaikščioti į bažnyčią, tai nėra ko girtis, nes tai daugiau prasto išprusimo dalykas. Silpo intelekto požymis. Skirtumas tarp bažnycios ir parado yra didelis. Vien tik tai, kad už dalyvavimą parade darbovietė skirdavo premiją, o bažnycioje palieki paskutinį. Bažnycia dar niekam nieko nedavė. (Na, išskyrus blia blia blia, kaip ten vadinasi – „dvasinės vertybes“ ar panašiai?)

Ir negali niekas dabar rinktis už save. Gali daryti tik priklausomai pagal savo finansinius pajėgumus. O paskyros gavėjas tada būdavo iš karto užgarantuotas ir darbo vieta, ir gyvenamąja. Andrius vėliau bandė mane moralizuoti, lygindamas mane su šuniuku, kuriam rūpi tik paėst, išgert, pasidulkint, o vėliau pradėjo tiesiog sušikinėti tarybinę duoną. Andriui apmaudu, kad tada parduotuvese nebuvo pieno iš Alpėse besiganančių karvių. Andriui pienas, kainavęs 15 kapeikų buvo per prastas. Dabar jis pabrango iki 1,99 lito. Ar tai komunistų darbas? O kiek kartų padidėjo atlyginimai? Ar irgi tiek pat? O del duonos, tai ką jau ką, bet ant duonos Andrius dėjo tikrai be reikalo. (Nors, dabar tokie kaip jis, deda ant daug ko, net tik ant duonos). Buvo juoda – Vilniaus ir Palangos; Vilniaus kainavo 38 kapeikas, Palangos kiek pigesne, atrodo 22 kapeikas. Buvo dar (ne visada) Borodino duona. Liuks produktas. Viskas buvo iš ekologiškai švarių produktų, be konservantų. Buvo batonai. Dviejų rūšių, pavadinimų neprisimenu, bet vienas buvo su istrižomis įpjovomis, kitas – su išilgomis. Kažkuris tai iš jų vadinosi Panevėžio batonu. Kaina buvo 15 kapeikų. Buvo dar bandelės, liuks kokybė, visada šviežios ir labai skanios. Po 3 kapeikas. Rajonai turėdavo savo kepamas duonos rūšis. Taigi, kuriam galui autoriui reikėjo malti netiesą apie apie tarybinę duoną? Jos visiems užtekdavo. Andriui buvo apmaudu, kad kaimyno lova buvo tokia pati kaip ir jo. Jis ką, pas kaimyną eidavo lovas lyginti?? Andrius mano diedukus kolūkiečius, kurie kiekvieną dieną po kelis kilometrus eidavo į kolūkius dirbti, o vakare sugrįždavo pavargę, pavadino TINGINIAIS! Na, trūksta žodzių!

Trumpai tariant, tai buvo įdomus susitikimas su tikru „Durnių laivo“ įgulos komandos nariu. Cinišku, primityviu. Bet, kartu ir įdomiu.

Reklama

22 Comments

 1. aras
  Posted rugsėjo 19, 2008 at 23:24 | Permalink | Atsakyti

  kad jau prakalbai ir isgyrei ta tarybu sajunga tai ikisiu ir as savo trigrasi ir ispeikei andriu, kuris buvo nepatenkintas…

  bepigu tau girtis kaip tau buvo gerai gyventi tarybu sajungoje kai nejautei nepritekliaus, kai seneliai kaip bajorai gyveno ir tavo tevams padedavo. mano seneliai nedirbo kolukyje, tad gyveno isties skurdziai, maza to, kai mano teciui buvo vos 13-14 metu jo teti (einanti per zalia sviesofora) pervaziavo autobusas (autobuso vairuotojas pripazintas nekaltu, nes pasirodo mano senelio sirdis netiketai sustojo). bet ne apie netektis rasyt norejau.

  tetis baige Vilniaus 23 vidurine mokykla (centre, netoli seimo), kur sutiko isties is pasiturinciu seimu vaikus (siandien nei vaikai, nei tevai negali pasigirt geru gyvenimu, priesingai nei mano tetis). pasakojo, kad pas save namie jis net nemate tokio dalyko kaip ikra, bet buvo klasioko tetis, kuris buvo neblogai isitaises – gaudavo tu ikru ir sau, ir kitiems.

  sakai, kad tavo seimoj masinas visi turejo. musu giminej masina turejo tik 2 zmones: mano zuvusio senelio sesuo (chemike) ir jos vyras (fizikas, 2 valstybinius apdovanojimus gavo) – abu mokslininkai, vieninteliai giminej, kurie neskaiciuodavo pinigu: menesio pradzioj pasidedavo pinigus i stalciu, kai reikedavo ir kiek reikedavo pasiimdavo, menesio gale dar likdavo. bet tai tik 2 zmones is visos gimines, kurie turejo 1 automobili!!!! like vos ne vos gala su galu sudurdavo!!! mano tetis per savo teta 14 metu gavo savo pirma darba, nes is mamos atlyginimo jam ne kas belikdavo (apie pramogas jam tik pasvajot, dziaugdavosi jei salta ziema megstukui uztekdavo)!!! mociute dirbo tuo metu neblogam darbe – spaustuvej, nepamenu pareigu, bet ne ceche ir ne skretore dirbo, kiek auksciau.

  sakai, kad visko buvo didelis pasirinkimas. is ko galejai rinktis? pvz, kedai visi vienodi, skritumas tik kur pagaminti – pasirinkimas??? jei per pirma penkmeti budavo ju perteklius, per kita – jau deficitas. automobilio siaip nenusipirksi, reikedavo gaut leidima (pagrinde tokie kaip tavo seneliai ir gaudavo, paprastiems zmonems buvo tik pasvajot). apie kazkokias keliones i uzsieni tai tik pasvajot, nebent dirbai KGB. net prie draugu pasakyk kokia prasta valdzia – kita diena arba atsidursi kalejme, arba dingsi – SUPER gyvenimas?

  dar galeciau pridurti apie darbu organizavima 😀 tetis, baiges universiteta (i kuri istojo tik del tuo metu galiojancio istatymo, pagal kuri i universitata priimami pirmumo tvarka visi kariuomenej atitarnave. idomu kas tie “tarptautiniai ekspertai“ nustate, kad TSRS universitetu sistema – “pati geriausia“) isidarbino imonej, SALDYTUVAS vadinosi. nezinia kodel (o gal tiksliau reikia sakyt, kad del naudos virsininkui) ta imone be visos veiklos dar ir pakavo sviesta (logiskai mastant – pienines darbas), si veikla imonei buvo nuostolinga ir is virsaus buvo “spaudziamas“ direktorius nutraukt sia veikla (sviesto pakely sviesto paklaida galejo buti +-5g, dazniausiai budavo -5g, kurie stebuklingai isgaruodavo, na neviskas stebuklingai – kilogramais visi darbuotojai gaudavo to sviesto, bet ar tai normalu???). kol buvom TSRS dalim – ta veikla nebuvo nutraukta.

  o gal zinai kokios eiles tais metais budavo prie bananu? ar zinai kiek valandu zmones laukdavo, kad nusipirktu bananu?? ir tas valandas pralauke suzinodavo, kad jau nebelko. gerai jei turi draugu pardaveju tarpe – galedavai susitarti, kad ir tau kazkiek parduotu (zinoma uz didesne kaina!!!). kai zmogus sako, kad nebuvo ka pirkt – itariu, kad jis norejo pasakyt, kad gal ir budavo ka pirkt, bet tokie kaip tavo seneliai pirmenybes tvarka pirmi isgraibydavo, kas likdavo atitekdavo paprastiems pilieciams, kurie budavo kiek greitesni, o likusi liaudies dalis nemaza dali produktu matydavo kaip savo ausis.

  mano tevai iki LT atgavo nepriklausomybe sunkiai butu gave zuvies jei mamos mama nebutu dirbusi zuvies fabrike. gerai, kad mano tevams siuo atzvilgiu pasiseke, o kaip kitiems???

  siaip gerai gyvenai – po mokslu i restoranu valgyt vaiksciodavai!!! mano tevai pirmakart i restorana nuejo tik LT atgavus nepriklausomybe, nes 80ct restoranui uz zmogu, kai alga buvo ~100 rubliu – buvo isties DIDELIS malonumas!!!

  papasakok, prasau, per kuria vieta izvelgi gerumus???

  visas nesamones, kurias isvardinau galima test ir test, bet atsibodo rasyt…

  siaip tai geriau slepkis po lapais ir maziau pasakok kokia ta TSRS gera, kaip viskas buvo gerai… nes gerai beveik nieko nebuvo, o blogai buvo beveik viskas.

 2. Anonymous
  Posted rugsėjo 20, 2008 at 07:12 | Permalink | Atsakyti

  Kažkokio nevykėlio istorija. Seneliai gyveno skurdžiai, nes nedirbo kolūkyje, aplink jų vaiką buvo pasiturinčių vaikai.. Tas vaikas užaugę su 100 rb alga negalėjo sykį papietauti už 80 kapeikų…

 3. aras
  Posted rugsėjo 20, 2008 at 09:22 | Permalink | Atsakyti

  to Anonimas

  nevykelis esi tu.

  zmogus apie kuri rasiau pries pora metu pardave imone, kuri pagal apyvarta Lietuvoj buvo top30 (kaip nevykeliui – neblogas pasiekimas???). tas zmogus neuzaugo su 100rbl atlyginimu, tas zmogus nuo 13 metu sunkiai dirbo. tas zmogus ~100rbl uzdirbdavo sargaudamas naktimis, nes diena universitetas, poto mano mamai mane padedavo priziuret ir iskart i naktine pamaina dirbti, vienintele laisvesne diena budavo sekmadienis (jei nereikdavo ruostis egzams).

  nerasiau, kad aplink ji vieni turciai buvo. jei mokykloj vieno klasioko tevas gaudavo ikru ir kitu tuo metu vadintu prabangos prekiu ir pavaisindavo mano teti – nereiskia, kad visi aplink buvo turciai. buvo tokiu, kurie nebuvo turtingi, bet mano teciui parupino tarnyba ne kazkur rusijos gludumoj, bet kaune.

  didziausias nevykelis esi tu. prisimeni “gerus laikus“ kai be didesniu pastangu galedavai gyvent kaip ponas, o kai atejo laikas dirbt – pasirodo nieko nemoki, nieko nesugebi tik bamba isvertes sedet ir prisimint kaip kazkada buvo gerai kai kazkas uz tave darbus dirbdavo 😀

 4. Andrius
  Posted rugsėjo 20, 2008 at 12:15 | Permalink | Atsakyti

  Atsiprasau, dabar negaliu daug rasyti, bet patikslinti reiketu tik viena. Akivaizdu, kad dabar liberalai, kaip Aras ir jo tevas, dabar tik mokejima parduoti ir tevadina “darbu“. Apmaudu yra tai, kad Aras ir jo tevas, pardave imones, prie kuriu isteigimo nepridejo nei vieno pirsto (gi buvo uzimti mokymusi universitetuose, kurie “buvo prieinami tik partiniu vadovu vaikams“), dabar is ties bando diktuoti nauja gyvenimo buda – parduok viska, kas buvo sukurta ne paciu, o tarybu valdzios. (O ko negali parduoti – tiesiog susik.) O po sekmingo sandorio (kaip taisykle – vienintelio), igyvendina savo tarybiniu laiku svajone – slemscia ikra. (Kuri ES tiesiog ismetama, nes tai nera maisto produktas.)

 5. aras
  Posted rugsėjo 20, 2008 at 14:02 | Permalink | Atsakyti

  to Andrius rase…

  kita karta kai komentuosi kazka – susizinok daugiau faktu. i universiteta mano tetis istojo tik todel, nes tuo metu galiojo istatymas – atitarnauk kariuomenej ir eik studijuot i bet kuri universiteta be eiles. mano tetis siuo istatymu ir pasinaudojo (jei ne sis istatymas – savo noru tikrai neeitu i ta kariuomene is kurios kaip tik tuo metu grizo jo brolis!!!). tai, kad mano tetis pardave SAVO IKURTA imone nuo nulio!!!! kuria jis pakele per ~15 savo juodo darbo metu, per kuriuos nesulaukes 40m prazilo!!!!

  apie koki budo diktavima kalbi???? uz tuos pinigus, kuriuos tetis gavo pardaves savo prakaitu sukurta versla, jis prisidejo Vilniuje prie nepilnameciu nusikalstamumo mazinimo, dirba su vaiku teisiu kontroliere ir padeda kai kuriom seimom, galu gale, jau antra ar trecia vasara TIK mano tecio deka ~300 vaiku buvo stovyklose uz kurias nei jie, nei ju tevai ne cento nesumokejo!!! investavo i kitus verslus ir toliau sekmingai juos pletoja – kas tau netinka????

  beja, kuo tau netinka liberalai??? manai komunistai geriau???

 6. Andrius
  Posted rugsėjo 20, 2008 at 14:29 | Permalink | Atsakyti

  Taigi nemanau. Čia manyti nėra ką. Tiesiog – matau.
  Dabar del universitetų. Žinai, nesinorėtų daug aušinti antrą kartą. Buvo viena diskusija, kurioje dalyvavo žmonės iš kelių šalių ir kontinentų, kurioje visgi buvo prieita išvada, kad TSRS aukštojo mokslo sistema buvo, visgi, pati geriausia pasaulyje. Dabartiniai pasaulio universitetų reitingai rodo tą patį.

 7. aras
  Posted rugsėjo 20, 2008 at 15:36 | Permalink | Atsakyti

  😀 susiejo “proto guzai“, paplepejo ir nusprende, kad tarybu univerai geriausi pasaulyje 😀 juokini zmones!!!!

  o tie reitingai nera labai tikslus – daug neblogu univeru kaip Cambridge, Oxford tame sarase nera. beto nemaciau pagal kokius kriterijus buvo nustatyta, kuris univeras ir kodel geresnis uz kita.

  kitaip tariant – tavo universitetu reitingavimas yra NIEKINIS.

  ka matai??? kad tsrs geriau nei dabar??? gal nedirbanciam zmogui ir geriau kai dalinama PAGAL POREIKIUS (ne pagal tai kiek uzdirba), beto tuometine sistema buvo uzdara, kai pritrukdavo $$$ – atsispausdindavo ir kuriam laikui viskas buvo gerai. visi trukumai pasimate kai tsrs isiro. prasidejo beprotiskos infliacijos ir daug kitu nesamoniu…

  apie tsrs nesamones as daug prirasiau, bet tavo tu gerumu iki siol nlb isgirdau 😦

 8. Andrius
  Posted rugsėjo 20, 2008 at 16:29 | Permalink | Atsakyti

  Žinai ką, jeigu tau ACM ICPC konkursų rezultatai yra niekiniai, tai gal, sakau, tamstai reikėtų į kokį V.Lansbergio universitetą, ką? Humanitarinį, žinoma. (Kaip ir minimi Oksfordo ir Kembridžo.) Ten juk labai paprasta: keikiam tarybinę duoną ir sviestą (kurį, čia pat prisipažįstam, kad vogėm), tarybines dešreles, universitetus ir mokyklas – savaime aišku, ir pirmyn į priekį – į rojų. Kuris, savaime suprantama, įmanomas pasiekti tik po letalinės išeigos. Pavyzdžiui, apinuodijus ikra. Kaip tau tokia perspektyva?

 9. aras
  Posted rugsėjo 21, 2008 at 13:01 | Permalink | Atsakyti

  tavo sitame konkurse atsispindi tik IT universitetuose (ir tai net NE VISU!) studijuojanciu studentu sugebejimus. ar teko girdet tokia kompanija kaip Microsoft? ar zinai kur yra ju vienintelis R&D Europoje??? ar zinai kuriam univerui pervede 20milijonu svaru "naujiems kompiteriams"???

  sviesta virsininkas duodavo tevui, o tevas imdavo, nes seima reikejo ismaitint – atlyginimo nlb uztekdavo.

  siaip tai nusneki zmogau. kai issiblaivysi – galesim pratest pokalbi.

 10. Andrius
  Posted rugsėjo 21, 2008 at 13:38 | Permalink | Atsakyti

  Taip, tik gebejimas programuoti; iseina – ne visu studentu.

  Kvailas tavo tevo virsininkas, kuris sviesta dave, kad turetum kuo uzsitepti ant duonos. Reikejo neduoti, vis tiek nedekingi parsai isaugo.

 11. Anonymous
  Posted rugsėjo 28, 2008 at 07:45 | Permalink | Atsakyti

  Kad nuo 13 metų sukiai dirbo, tai čia kliedesys kaip reta. Tarybiniais laikais to nebuvo. O kad tavo tevukas pradėjo savo biznį kažkur 1993 metais, per patį banditizmo įkarštį, tai čia gėdytis reiktų, o ne girtis. Visi tos kartos “verslininkai“ yra vakarykščiai banditai. O tu bandito sūnelis, kur cypčioja, kaip dabar gerai, ir kaip buvo blogai prie Tarybų valdžios.
  Apskritai, nesuprantu kapitalizmo šlovintojų logikos. Pats juodu ant balto rašo: “prisimeni “gerus laikus“ kai be didesniu pastangu galedavai gyvent kaip ponas, o kai atejo laikas dirbt – pasirodo nieko nemoki“ Kad kas nors nieko nemoka, tai irgi geras nusišnekėjimas, bet pats pripažįsta, kad tais laikais nereikėjo didesnių pastangų, kad gyventum kaip ponas, o dabar turi galvoti kaip IŠLIKTI, ir po šito dar šlovina kapitalizmą. Kas čia per saviplaka???

 12. Anonymous
  Posted spalio 4, 2008 at 16:08 | Permalink | Atsakyti

  Visiskas absurdas.
  Manidomu,ka autorius pasakytu apie tuos zmones, idealistus,kuriems buvo 20metu ir jie isejo i miska, ar jungesi i slaptas pogrindines organizacijas kovoti pries sovietizacija..?
  Jie, suimti, nuteisti, istremti ir ikalinti gulagu lageriuose, arba, kaip sako komunistu adeptai, isvezti i socializmo statyba Siaures rusijoje….Ka jie, grize i Lietuva, rado? Tai, kas brangu – sunaikinta, isbraukta is zemelapio.Jie – be pilietinio teisiu,kurios suteiktos tik veliau.
  Aisku, Jums, kurie taip karstai myli Sovietu Sajunga yra nesuprantami dalykai,kaip kazkas galejo kovoti pries ja, tokia nekalta ir tyra Sovietu Sajunga, draugiska ir zavia…
  Manot Tu zmoniu,partizanu ar antisvoetiniu judejimu nariu vaikai galejo mokytis?taip,jie mokesi.Mano tevai mokesi, nes stodami pamelavo,kad nera seimoje teistu ir tremtu…AIksu, Jums tokie zmones yra fasistai,nacionalistai, bruzujai,buozes, banditai…jus tikit tom bylom,kas buvo parasyta kgb agentu ir dievinat kaimo tinginiu ir pijoku stribu burius,kurie ir buvo nebe didziausi banditai ir kvislingai Lietuvoje…..Juokingi jus,gerbiamieji…Galvojat, buvo taip lengva isvaziuoti i uzsieni..?Isvaziuoti galejai su kgb palaiminimu.Mokytis institute galejai,bet jei paaiskedavo,akd tavo gimineje yra istremtu/nuteistu,arba pagal komuniagu logika – “banditu“ palikuoniu….Mano tevai visalaik besimokydami bijojo.

  O ka jjus paskaysite apie Sovietu propoganda..?Arba suklastotus skaiicus, apie pamintas zmoniu teises? As nekalbu apie tautu teise, as kalbu apie PRIGIMTINES ZMONIU TEISES.Sukritikuoji valdzia tai iskart kvieciais ant kilimo, bando verbuoti…KOKS ROJUS, KOKIA LAIME buvo ta SSRS

  Neriekia pamirsti,kad Lietuvoje buvo aktyviausias pasipriesinimas tiems svetimkuniams, raudonajai bacilai, tad nenuostabu,kad dauguma pilieicu neturejo tu teisiu,kurias galejo tureti jusu seneliai ar tevai…

 13. Anonymous
  Posted spalio 4, 2008 at 16:11 | Permalink | Atsakyti

  atsiprasau uz klaidas, rasiau skubedamas ir nepasitikrinau.

 14. Andrius
  Posted spalio 4, 2008 at 16:31 | Permalink | Atsakyti

  Ašaros tuoj pradės trykšti. Ar kalba eina apie tuos jaunuolius, kurie paklausę Lozoraičio raginimų eiti į mišką ir nuėjo? Lozoraitis gerai žinojo, kad pagalba iš Vakarų Lietuvai neateis, bet nepaisant to, Lietuvos jaunimą per radiją klaidino ir daug jų pražudė.
  Kokios prigimtinės teisės nebuvo užtikrintos Tarybų Lietuvoje?

 15. Anonymous
  Posted spalio 4, 2008 at 21:41 | Permalink | Atsakyti

  prie ko cia Lozoraitis ir kiti?
  Ejo i miska tie,kas nenorejo tarnauti RA, ejo tie,kas norejo kovoti pries sovietus, i pogrindines organizacijas jungesi tie,kas nesusitaike su okupacija ir nebuvo kvislingai konformistai t.t Vieni klause Ameriko balso, kiti – savo sirdies ir isitikinimu,priesaku ir t.t.Dauguma patys kure savo valstybes vizija.Be jokiu komunistiniu santvarku.
  Man idomu,kokia butu buvusi Lietuva ir musu visuomene be SSRS …? truizms,bet butume tureje bent pilietine visuomene,kuria,deja,prazude ssrs.

  Prigimtines teises? HA HA HA.SSRS, draugo Stralino sukurta konstitucija,kuri deklaravo visu zmoniu teises…DEKLARAVO,bet tai nereiskia,kad UZTIKRINO.ta konstitucija buvo TEISINE FIKCIJA.
  Pasidomek sprestomis bylomis,taikytomis sankcijomis etc.
  Jau nekalbu apie ssrs teismu praktika…arba apie bylas,kur be,tarkim, 58 Bk straipsnio buvo “prirasomos“ ivairus nebuti civiliniai nusikaltimai.
  Paskaicius SSRS konstitucija, susidaro regimybe,kad ji sukure ROJU zemeje,kad tai – pavyzdine konstitucija, uztikrinusi visu asmeu teises ir laisves,bet praktikoje…

  +

  Sazines teise – nereikia pamirsti,kad kataliku baznycia buvo persekiota ir jos laisves ir teises – ribojamos.Tai opiumas liaudziai, o tas opiumas VALDZIAI – tukstanti kartu pavojingesnis.
  Zodzio teise – jei kazka pasakysi pries valdzia,busi iskviestas ant kilimo,ismestas is universiteto, bus pradeta sekimo operacija ar verbavimas.
  Negi neigsi,kad SSRS nepersekioja kitaminciu,disidentu etc?

  O ka paskaysi apie spaudos laisve..? Kaip sakoma,laikykis vienos linijos ir busi saugus.Jauciu tikejai spauda, net kai skelbe, kad ekonomine ssrs pletra pasieke neribotas aukstumas..?

  Nostalgiski homo sovieticus prisiminimai apie roju zemeje.Vat kaip mes mylim laisve-iskeliam ant pjedestalo ssrs…koks gali buti zemesnis degradacijos laipsnis – tevazudyste?

 16. Andrius
  Posted spalio 4, 2008 at 21:54 | Permalink | Atsakyti

  O S.Lozoraitis prie to, kad mano dėdė buvo liudininkas visų šių įvykių ir man papasakojo, kaip vyko visas „išėjimas“ į miškus. Reikia būti visiškai naiviam, norint patikėti, kad ketverių metų karo išvarginti žmones dar turėjo noro ir jėgų kažkam priešintis. Niekas jau nenorėjo mirti, o išėjo tik tie, kurie patikėjo Lozoraičio balsu, girdimu per radiją. ir tai ne mano išmislai, o liudininko.

 17. Andrius
  Posted spalio 4, 2008 at 22:04 | Permalink | Atsakyti

  Ar tu žinai, kas yra prigimtinės teisės, kad tauški čia tiek? O dėl tėvažudystės – tai tegul tau veidrodžiu sugrįžta.

 18. A+
  Posted lapkričio 6, 2008 at 18:41 | Permalink | Atsakyti

  Pareklamavo 15 min sita istorijos siukslyna. Paskaiciau. Parasiau kelis komentarus. O veliau pagalvojau. Kad geriausias atsakymas tokiems Josifo ir Adolfo psekejams – ignoravimas.
  Lai kliedi cia susede rateliu kaip Kariotiskiu ar Lapiu savartynu gyventojai maisa tusciu buteliu rade. Lai giriasi kas siukslyne kokias siuksles rado. Ir kokios geros siuksles buvo “anais laikais“.
  O normalus zmones ir toliau gyvens normalu gyvenima. Ir savartynus naudos pagal paskirti – siukslem.

 19. Andrius
  Posted lapkričio 6, 2008 at 20:07 | Permalink | Atsakyti

  Tai ignoruok. Galesi sedeti savo namo kieme, kurio tau “neleido“ pasistatyti Tarybiniais laikais. O aplinkui Lapiu ir Kariotiskiu savartynu gyventoju (kuriu tikrai nebuvo tarybiniais laikais) tik dides. Tik viena diena, kada iseisi is savo namo kiemo i gatve – kazkuris tik smikst peiliuku tau per gerkle ir.. finita la comedia.

 20. Posted lapkričio 13, 2009 at 22:13 | Permalink | Atsakyti

  Bet grynai komunistinė propogandą galima greit paneigti. Ir kas įdomiausia nepatinka tai komunistams!!

 21. raimisdjr
  Posted balandžio 26, 2011 at 23:58 | Permalink | Atsakyti

  neiskenciau nepakomentuot 🙂 pvz galiu parasyt apie save,mano tevai tarybiniais laikais buvo paprasti darbininkai ir gyveno tik is algos,neskaitant is kaimo parsiveztu bulviu ar lasiniu,taip pat kaip ir bociai kaime dirbo kolukiuose ir pan.ir musu seimai pilnai pakako pinigu ir visus mokescius sumoket ir pavalgyt nusipirk ir net sutaupyti.netruko namie nei buitines technikos nei maisto,ir kiek mama pasakojo kad budavo jog reikedavo ir eilei pastoveti bet esme jog nusipirkdavo o svarbiausia buvo is ko,kalbu apie paprasta darbo liaudi.Gal i restoranus ir neidavom bet pvz mane mama kiekviena savaitgali nuvesdavo i kavine pavalgyt sasisku su majonezu ir pienisko kokteilio paskanaut (tas jo skonis tai nerealus,dbr jokiam donalde ar dar kur nerasi).Isvazuodavom kiekviena vasara paatostogaut prie juros,nereikejo visus metus taupyt.Mama pasakojo kad ir su mokslais ir buta gaut jokiu problemu nebuvo,baiges mokslus ir darba gaudavai ir ne per jokias pazintis ar pan.cia zinoma galeciau testi ir testi nes as savo vaikyste,mano tevai ir bociai nesiskunde niekada gyvenimu Tarybinei Lietuvoi,ir visi jie buvo tik darbo liaudis.Na ir paimkim dabar tipo nepriklausomybe…tie patys darbo zmones dirba uz minimuma,kainos europines,o visam paradui vadovauja kubilas ir soka pagal ES,ka pasako ta darom,kainas kuro keliam nes taip pasake ES,mokescius didinam nes nebesurenka pajamu i biudzeta kadangi trecdalis lietuviu evakavosi is tipo nepriklausomos Lietuvos ir t.t. ir be galo…Tai va jei pastebejot neminejau jokiu verslininku,vagiu,oligarchu ar seip tipo zvaigzdziu,elito,kalbejau apie paprasta darbo zmogu kuriam Tarybu sajungoi buvo geriau gyvent,aisku gal ne visi sutiks bet mano artimiesiems tai TAIP.Viska cia sumaliau i viena sh,gal net komentaras neatitiko straipsnio (daugmaz visus perskaiciau),bet butent cia viska parasiau,gal ne nuosekliai gal painiai,bet kas nores tas supras.Tai apibendrinant butu taip kad gyvenau prie ruso,buvo gerai,gyvenu dabar tai eina na ta kubilistano valdzia ir visi jai prijauciantis,iseitis tikriausiai viena,vazuot i uzsieni ir gyvent o ne isgyvent sitam realybes sou,bet…as taip MYLIU Lietuva,cia mano gimtine,namai,artimieji…naiviai mastau bet tikiuos sviesesnio rytojaus,gaila kad cia darbu jo nepasieksi…
  P.S. Tarybu Lietuvai Valio !

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: