Smala iš pragaro mašinos


Bus įjungta ne anksčiau birželio mėnesį sekančiais metais. Taip apie pragaro mašiną, vadinama LHC, pranešė iš CERN`o. Pragaro mašina sustojo užtrumpinus kontaktams elektros schemoje tarp 3 ir 4 sektoriaus, kur išėjo šaibomis du magnetai ir šaldymo sistema, iš kurios ištekėjo skystas helis. Žemiau nuotraukoje galima pamatyti, kaip viskas atrodo atsitikus šiam šūdui.

Taip pat galima pamatyti ant kiek didelė avarija atsitiko užtrumpinimo metu, kad net sulūžo magnetą laikančios atramos. Labai pasisekė, kad niekas nenukentėjo avarijos metu, nes tam žmogui būtų buvę baigęsi liūdnai. Man viena moteriškė pasakojo, kaip jų institute linksmindavosi: pagaudavo varlę, įmesdavo į skystą azotą ir po to tėkšteldavo varlę į žemę – varlė suduždavo kaip stiklas į smulkius gabalėlius. Tai va, su atsitiktiniu praeiviu tunelyje galėjo nutikti panašus bajeris – skystas helis būtų jį sušaldęs į stiklą.

Nauja apsaugos sistema buvo sugalvota inžinierių. 53 magnetai turės būti išvilkti iš tunelio valymui ir remontui, iš kurių 2 (iš 3 ir 4 sektoriaus) bus pakeisti naujais. Kaip galima pamatyti iš nuotraukų, nėra lengva tai padaryti dėl magnetų gabaritų (magneto ilgis kelioliką metrų), svorio (kiekvienas iš jų sveria po kelioliką tonų) ir tunelio ribotos erdvės.

Visi darbai bus baigti ne anksčiau vasaros kitais metais, taigi ir LHC mašinka pradės veikti sekančiais metais birželio mėnesį geriausiu atvėju. Žemiau video klipe galima pamatyti kaip taisomas LHC magnetas – su kūju.


Ataskaita apie avariją

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: