Klaipėdos „okupacija“


Žemiau buvo parodyta, kaip vyko Vilniaus ir jo krašto „okupacija“. 1939 m. spalio 23 dieną Maskvoje buvo pasirašyta minimų teritorijų perdavimo sutartis, mainais už paslaugą. Sutartis buvo pasirašyta esant abiejų pusių suinteresuotumui.

Taip pat bandžiau paaiškinti, kaip vyko jau visos Lietuvos „okupacija“, pateikiant negincijamus „irodymus“ – 1939 metų rugpjūčio 23 dienos Ribentropo – Molotovo Pakto Slaptąjį protokolą.

O štai dokumentas įrodantis dar vieną „okupacijos“ etapą, vadinamu Klaipėdos ir jo krašto „okupacija“, kurie buvo okupuoti Vokietijos nuo 1939 m. 1941 metais sausio 10 dieną TSRS ir Vokietija papildė Nepuolimo sutarties Slaptąjį protokolą, pagal kurį, TSRS įsipareigoja išmokėti Vokietijai 7,5 milijono auksinių dolerių už sugrąžintą Klaipėdos kraštą. TSRS tai padarė siekiant išsaugoti Lietuvos teritorinį vientisumą. Iš tiesų, turėtų būti nesuprantami yra tokio „okupanto“ veiksmai iš aukos pusės.

СЕКРЕТНЫЙ ПРОТОКОЛ
По уполномочию Правительства Союза ССР Председатель СНК СССР
В.М. Молотов, с одной стороны, и по уполномочию Правительства
Германии Германский Посол граф фон-дер Шуленбург, с другой стороны,
согласились о нижеследующем:

1) Правительство Германии отказывается от своих притязаний на часть территории Литвы, указанную в Секретном Дополнительном Протоколе от 28 сентября 1939 г. и обозначенную на приложенной к этому Протоколу карте;

2) Правительство Союза ССР соглашается компенсировать Правительству Германии за территорию, указанную в пункте 1 настоящего Протокола, уплатой Германии суммы 7 500 000 золотых долларов, равной 31 миллиону 500 тысяч германских марок.

Выплата суммы в 31,5 миллионов германских марок будет произведена нижеследующим образом: одна восьмая, а именно 3 937 500 германских марок, поставками цветных металлов в течение трех месяцев со дня подписания настоящего Протокола, а остальные семь восьмых, а именно 27.562.500 германских марок, золотом, путем вычета из германских платежей золота, которые германская сторона имеет произвести до 11 февраля 1941 г. на основании обмена писем, состоявшегося между Народным Комиссаром Внешней Торговли Союза ССР А.И. Микояном и Председателем Германской Экономической Делегации г. Шнурре в связи с подписанием “Соглашения от 10 января 1941 г. о взаимных торговых поставках на второй договорный период по Хозяйственному Соглашению от 11 февраля 1940 г. между Союзом ССР и Германией“.

3. Настоящий Протокол составлен в двух оригиналах на русском и в
двух оригиналах на немецком языках и вступает в силу немедленно по его
подписании.

Москва, 10 января 1941 года.

По уполномочию Правительства СССР В. Молотов
За Правительство Германии Шуленбург

Хрестоматия по отечественной истории. 1914-1945 гг. С. 482. 223.12.

Šaltinis.

Reklama

One Comment

 1. Posted lapkričio 6, 2009 at 20:10 | Permalink | Atsakyti

  Dėl šio dokumento nesupratau tik vieno – prie ko čia Klaipėda ar Klaipėdos kraštas?

  Juk tekste turimas omenyje žemėlapyje pažymėtas Suvalkų trikampis, o ne Klaipėda.

  A.Hitleris gudrumu, klasta, grasinimais ir jėga vienijo Versalio sutarčių išdraskytas Vokietijos žemes , o ne prekiavo jomis!

  Pati mintis, kad 1939 m. Hitleris galėjo už 7,5 mln. parduoti Memelį, kurį jis su tokiu triumfu tik prieš metus atsiėmė – anekdotas.

  Juolab, kad dokumente minima Lietuvos teritorija, o 1939 m. Memelis buvo sudėtinė Reicho dalis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: