„Paskenduolė“ – 2009


Nijolė Pareigytė

Nijolė Pareigytė

Perskaičius naujieną apie N. Pareigytės abortą truputi susinervinti teko peržvelgus komentarus. Lietuva – Marijos žemė, pisau tavo motiną! Nelaimingas ir paliktas E. Ivanenka guodžiasi tautai, kad užstatęs N. Pareigytei vaiką, buvo paliktas be nieko. Po tokio pareiškimo Vilniaus Arkivyskupija turėtų nedelsiant suteikti E. Ivanenkai psichologinę, pardon, dvasinę pagalbą. Tokio šanso prarasti jiems nereikėtų, būtų įkalta vinis į Pro Choice grabą. Bet ypač nustebino komentarai. Dauguma pasiūlymų ir pastabų primena Veronikos atvėjį klasikiniame kūrinyje „Paskenduolė“. N. Pareigytę buvo siūloma užmėtyti akmenimis, ji buvo vadinama savanaude bjaurybe, vaikžude etc. Arkivyskupija, greičiausiai, paskelbtų N. Pareigytei anafemą, jau išeinant E. Ivanenkai iš Arkikatedros rūmų (juk E. Ivanenka su savo pajamomis kunigų tikrai būtų suprastas ir atitinkamos priemonės būtų priimtos). Bet… Yra vienas „bet“. Ne tie laikai, gerbiamieji. Galbūt A. Vienuolio „Paskenduolės“ laikais N. Pareigytė būtų buvusi suniekinta, sugniuždyta ir ant tiek sugėdinta, kad jai beliktų, idant išvengti Veronikos dalies, tik sugrįžti pas E. Ivanenką ir maldauti pasigailėjimo. (Tarybiniais laikais merga būtų ištekinta ir reikalas uždarytas). Kunigai tik galės nuryti nuoskaudos piliulę, (kad ne jie buvo E. Ivanenkos vietoje kurį laiką). Abortas – tai moterų reikalas. Laikas tai pripažinti. O N. Pareigytė jau buvo tapusi pašaipų objektų, kada pareiškė, jog ji nemoka čiulpti. Savaime aišku, pareiškimas atkreipė dėmesį. Bet galų gale, jeigu N. Pareigytei tai nepatinka, ar galima iš jos tyčiotis už tai? O dabar N. Pareigytė susilauks visai kitokio dėmesio ir iš kitos pusės. Maitvanagiai su juodaskvernių irštvos, vadinamos Lietuvos katalikų bažnyčia, palaiminimu, nepraleis savo šanso. N. Pareigytei reikia palinkėti laikytis.

Reklama

11 Comments

 1. viskascia
  Posted rugsėjo 10, 2009 at 18:56 | Permalink | Atsakyti

  Na, nemanau, kad abortas tik moterų reikalas. 🙂 Pati buvau atsidūrusi pasirinkimo kryžkelėje ir savo kuklia patirtimi remdamasi galiu pasakyti, jog abortą moterų reikalu padaro tik vyrai. Tuomet griebiamasi patogios vyrams pozicijos: moteris gali daryti su savo kūnu ką nori. 🙂 Tačiau mažai kas pagalvoja, jog tai, ką ji daro, ji jau daro su kitu – nebe savo, o visiškai atskiru besivystančiu – kūnu. Tačiau žinoma vyrams taip patogiau, negalvoti, atlikti reikalą ir nusiplauti. Be jokios atsakomybės už savo veiksmus. 🙂
  Beje, esu ateistė 😀

  • Posted rugsėjo 10, 2009 at 19:46 | Permalink | Atsakyti

   Jusu nestumai, jus ir tvarkykites. Nes cia ant tiek subtilus reikalas, kad ikises savo trigrasi, gali likti kaltas visa likusi gyvenima. Besivystantys kunai tam ir vystosi pas jus, kad jus juos vystytume, o ne kas kitas. Ir jeigu merga nenori vystyti sio kuno, tai atsiprasau, kur garantija, kad ji juo rupinsis visa savo gyvenima? O tai reiskia – dar vienas nelaimingas zmogus. Is savo patirties zinau, kas tai yra per gyvenimas, kada taves nemyli ir neapkencia tavo paties motina. Patikek, pragaras tai yra, o ne gyvenimas. Ir gali kovoti su likimu rasinedamas visokius tinklarascius ar uzsiiminedamas saviintelektualizacija, bet pilnavertis zmogus gyvenima sis zmogus NIEKADA nebus.

 2. viskascia
  Posted rugsėjo 11, 2009 at 19:16 | Permalink | Atsakyti

  😀
  Joo… Tikiuosi kuo mažiau taip mąstys.
  Nenorinčiai vystyti kūno “mergai“ pirmiausia reikėjo galvoti, kas gali nutikti dulkinantis su kiekvienu nesisaugant tinkamai. O čia – oplia, pasipisau ir galiu toliau ramiai sau strakalioti išsišiepusi, nes vis tiek išsivalysiu ir būsiu švari, juk taip?.. Žinau, kad jau geriau kai kada negimęs vaikas, nei visą gyvenimą nelaimingas. Bet pala, kas sako vaiką palikti tokiai šavalkai? Kur čia visame tame tėvas? Kodėl jis negali pareikalauti pagimdyti ir atiduoti vaiką jam, gal jis jį labiau mylės? Dirbo tai du.
  Tikriausiai tu jei kokia išdulkinta kekšė atneštų tau tavo vaiką ir sakytų: še, daryk ką išmanai su tuo benkartu; tikriausiai ir tu atiduotum į vaikų namus, o gal tiesiog parduotum kam. Tiesiog kad mažiau rūpesčio būtų. Galų gale juk ir mylėti ir meilės suteikti toks vargšas gyvenimo ubagas negalėtų savo vaikui, nes, matai, pats nemylėtas motinos… Ar būtų nusispjaut į visas šliundras ir buvusias motinas ir pasistengtum savo vaikui duoti viską, ko pats negavai?

 3. Posted rugsėjo 11, 2009 at 20:08 | Permalink | Atsakyti

  Cha cha, visų pirmą, negimęs vaikas – tai nėra vaikas. Tai yra vaisius, mediciniškai tariant. Jai spręsti ar jai gimdyti, nes tokia gamtos jai suteikta privilegija – gimdyti. Tėvas niekados neatstos vaikui motinos, nes besivystantis vaikas, tai nuosekli pagrindinai motinos parodyto dėmesio pilnuma, toliau – tėvas, toliau – mokykla etc. Bet motina alfa ir omega.
  Kaip tu gali duoti tai, ko negavęs…
  Žinoma, jei kokia moteris atitįstų ir numestų man vaiką, ją išvaryčiau lauk, tačiau taip nebūna. O Nijolė nėra kekšė. Ji kaip tik galėtų būti šiuolaikinės lietuvaitės padorumo etalonu, kuri nusispjovė ir į džipą ir į darbą ir pasirinko, kaip čia sakant, užmirštą ir nuvalkiotą dalyką, vadinama meilė. Cha cha, dauguma iš davatkų tik ir svajoja apie tai, o ne apie Ivanenkos bybį, kuris joms būtų tik antraeilis dalykas. Čia jau, prašom, neapgaudinėti. Visa ši isterija, dar bekylanti, – tik iš PAVYDO. Nes šiuolaikinių merginų logiška mąstysena tai nesugeba suvokti: atsisakyti naujo džipo su darbo vieta vardan kažkokio sportuojančio vyruko, cha cha cha cha! Ir nepasakok man, matau kas vyksta aplinkui pakankamai gerai. Pareigytė – šaunuolė! Ji nėra kekšė, puolanti ant automobilio kapoto, kaip pvz. gerai žinoma Atlanta. Tai yra du skirtingi poliariškumai: vienoj pusėje, kaip sakydavo mano amžinatilsį senelis „честно пиздой заработанные денги“ (jis teisingai pastebėjo cha cha cha, Oskaras buvo jo proanūkis tarp kitko) ir kitoj kažkas romantiško.

 4. viskascia
  Posted rugsėjo 12, 2009 at 11:23 | Permalink | Atsakyti

  na mano komentarai ne apie Pareigytę konkrečiai, ji tik pretekstas (tiksliau tavo mintys apie jos situaciją ir pasirinkimą buvo pretekstas) padiskutuoti šia tema. Todėl ar ji šaunuolė ar kekšė – ne man spręsti, aš jos nepažįstu. Tikriausiai tu geriau ją žinai, nes turi tvirtą nuomonę apie ją. 🙂 Ir matau, kad su tokia tvirta apriorine “nuomone“ nėr ko ginčytis, nors visiškai su tavimi nesutinku. Kaip ten sakoma liaudyje: duok … kelią?.. 😀

 5. Posted rugsėjo 12, 2009 at 11:37 | Permalink | Atsakyti

  Gerai gerai, nemadravok. Apriorinė, šmorinė… Pataikiau į dešimkę ir gali išeiti iš mūšio lauko stovint. Abortai – jūsų reikalas, galite duotis iki paskutiniųjų. Man poch… . Man tik svarbu jūsų sprendimas, be epitetų.

 6. viskascia
  Posted rugsėjo 12, 2009 at 12:04 | Permalink | Atsakyti

  Amen 😀

 7. senis
  Posted spalio 6, 2009 at 08:10 | Permalink | Atsakyti

  Sita teise rinktis priskirciau logine emancipacijos seka. Buvo vyras su atsakomybe uz vaikus uz maista ir t.t. Kazkokia silpnumo akimirka leido moterim turet kazkiek teisiu . Turit panos dabar tu teisiu iki kaklo tik nebezinot kaip jom naudotis. Cha cha. Stai ir diskutuojam -abortas teise ar pareiga!? O ka daryt? Atgal nebesugrisi. Jei moteris gali but prezidente , jei moteris gali balsuot , galu gale jei moteris gali o ir nori but virsuje tai ko cia purkstaujat , kad siulo paciom sprest kuri gimdyt kuri ne.

 8. kokskienoreikalas
  Posted spalio 13, 2012 at 23:43 | Permalink | Atsakyti

  Na, seksas juk dabar PRAMONĖ, gal net pati galingiausia…prezervatyvai, kontraceptikai, abortai… Gražu, malonu… tai davaj, piskitės kuo daugiau…Ko? Na, abortų darytojams netrūksta darbo, farmacininkams irgi. Avių banda visada krauna didžiausius kapitalus- genama ėsti be saiko, pistis be saiko, gerti be saiko… Na viskas beveik ir chernia, bet per abortus žudomi lygiai tokie pat gyvi žmonės, jie išdraskomi gabalais ir viską, deja, jaučia… Abortų darytojai, deja, visa tai mato… bet pinigai svarbiausia už bet ką, net už sielos ramybę. Na, bet jei Dievas tai leidžia, tai galima abortus vertinti kaip natūraliąją atranką… o kaip kitaip tai pavadinti… Na tai ir ėskim be saiko, ir piskimės ba saiko…- juk ėsame baudžiauninkai, kraunantys kapitalą, paminkime bet kokį saiką… Bet juk sekančiame gyvenime ir patys galime tapti abortų liekanomis.

  • Posted spalio 14, 2012 at 14:55 | Permalink | Atsakyti

   Abortas yra palyginti naujas dalykas gyvenime. Dar su jais bus daug pisnios. Blogiausia, kad iniciatyvą problemai spręsti ima bažnytininkai.

 9. Posted rugpjūčio 29, 2016 at 16:29 | Permalink | Atsakyti

  Great beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how could i subscribe for a blog site? The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: