„Megztukas“ neišmanantis


Vytas Simanavičius

Vytas Simanavičius sukelęs paniekos akciją į savo asmenį, stebina savimi toliau: prieš 4 dienas paskelbė laišką – paaiškinimą (ha ha ha) Omnitelio interneto naujienų grupėje, kuriame leido duoti suprasti, kad ši totaliai nesusivokianti būtybė absoliučiai nenusimano operacinių sistemų rinkoje. LANVA puvėsis teikėsi pareikšti, kad nemokamos programinės įrangos rinkoje nėra! Citata:

Del nemokamos irangos- tokios isviso nera. Updeitai ir kt. kainuoja. O Linux specialistu Lietuvoje nera daug. Ir jei valstybe pereitu prie sios irangos, aptarnavimas ir zmoniu mokymas kainuotu keleta kartu daugiau, negu dabr parkama programine iranga. Argi jus tikite, kad ka nors galima gauti nemokamai? Taip tik prie saves prisirisa gamintojas, ar paslaugos teikejas. Paskui jau reikia uz viska moketi.

Na, nors užmuškit, nesuprasiu, kaip žmogus, užsimetantis profesionalo kaukę, gali teigti tokį absurdą. „Labas, Lietuva!“ eilę metų naudoja tiktai nemokamas operacines sistemas, nevengia ir nusipirkti mokamas programas, kurias nedelsiant sudeda į torentus, idant ir kiti galėtų pasinaudoti ir įsitikinti, kad mokėti tikrai neverta; taip pat ir dėl kitų priežasčių: profesionali programinė įranga, skirta tam tikroms funkcijos atlikti, daugumoje atvėju, nemokama. Pvz. industriniu standartu tapusi kompaktinių ir DVD diskų įrašų bei muzikinių kompaktinių diskų nuskaitymo programų paketas cdrecord. Arba žiniatinklio serveris Apache. Yra neįmanoma gauti analogiškos kokybės programų už pinigus! Tai kokias nesąmones vėl skiedžia Vytautas Simanavičius? „Megztukas“ ryškiai trumpina! Ubuntu operacinė sistema gali pilnai funkcionuoti mažųjų įmonių kontoruose (tiesa, reikėtų atsargiau elgtis perkant periferinę irangą, Bet tai jau daugiau pardavėjo problema!). Linuksas ir tiktai Linuksas turėtų būti mokyklose dėl savo nerealiai paprasto diegimo. Linukso operacinės sistemos moduliai yra UNIX operacinių sistemų sudėtinė dalis; taigi, mokiniai apmokyti naudoti Linuksu faktiškai tampa pasiruoše tapti industrinės operacinės sistemos diegėjais! Sun gamybos operacinės sistemos (siūlomos vartoti, savaime aišku – nemokamai ir su paprastai diegiamais atnaujinimais, taip pat nemokamais) užima top vietą, kur reikalingas ypatingas stabilumas ir patikimumas. Ji – nemokama, tiesa, ją įsisąvinti gali prireikti fundamentalių žinių, kurias galima pasiekti besinaudojant Linuksu; todėl yra ypatingai svarbu suteikti šią galimybę mokiniams mokyklose. V. Simanavičius galėtų įtakoti Švietimo ministeriją pereiti prie Linukso apmokymo mokyklose ir taip sumažinti nelegalios programinės įrangos vartojimą, tačiau užsiima pajuokų vertu užsiėmimu: daro ekrano atvaizdus ir neša juos į policiją. Bet ką čia kalbėti – juk akivaizdu, kad V. Simanavičius absoliučiai nenusimano programinės įrangos rinkoje. Užuot skatinęs vartotojų kultūrą, kelia sąmyšį.

Open Solaris

Open Solaris - labiausiai mėgstama „Labas, Lietuva!“ operacinė sistema. Pasižymi ypatingu stabilumu, bei rytdienos ZFS failų sistema. Tiesa, joje nėra galimybės rašyti lietuviškais rašmenimis, kuriuos gamintojai užgarantavo idiegti sekančioje versijoje. Tai nemokama operacinė sistema, diegiama paprastai. Turi reikalavimus diegimui.

Reklama

3 Comments

 1. Posted lapkričio 14, 2009 at 20:25 | Permalink | Atsakyti

  Vienas komentaras apie si straipsni, parasytas Levo is Omni naujienu grupiu:

  Jis kaip neetatinis (o gal etatinis, nes MS Lietuva tikriausiai moka “nario mokesti“) ir privalo prakisineti MOKAMAS programines irangas. Naudojant nemokama programine iranga, tokio parazito kaip LANVA veikla darosi kaip ir beprasme, ko pasekoje megztukas lieka be algos. O tokiam asmeniui, su jo issilavinimu belieka tik dirbti garbinga darbininko darba. Taciau toks pizdabolas tikriausiai niekada nedirbo, todel jis pereis i jam artima profesija- reketa.

 2. Rabarbaras
  Posted gruodžio 29, 2009 at 00:03 | Permalink | Atsakyti

  “Del nemokamos irangos- tokios isviso nera. Updeitai ir kt. kainuoja. O Linux specialistu Lietuvoje nera daug. Ir jei valstybe pereitu prie sios irangos, aptarnavimas ir zmoniu mokymas kainuotu keleta kartu daugiau, negu dabr parkama programine iranga. Argi jus tikite, kad ka nors galima gauti nemokamai? Taip tik prie saves prisirisa gamintojas, ar paslaugos teikejas. Paskui jau reikia uz viska moketi.“
  Nu jei čia tikra citata, o ne eilinė šito smirduko demagoginė klejonė, tada jau tikrai neaišku, ką tas balvonas tokiam poste veikia. Jau gan senai naudoju pagrinde atviro kodo programinę įrangą. Kalbant konkrečiai apie gnu/linux, aišku problemų pasitaiko ir yra gan ryškių trūkumų, tačiau yra ir akivaizdžių pranašumų, padarančių šią OS mano mėgstamiausia.

 3. Audrėnas
  Posted kovo 16, 2010 at 13:15 | Permalink | Atsakyti

  Vyto Simanavičiaus – Megztuko vertėtų paklausti, kai jis mokėsi KTU, kas jam padarė kursinius ir baigiamąjį darbą, kas už jį rašė kontrolinius darbus 😉 Jau nekalbant apie visą kitą, kad tuo metu jis buvo laikomas fakulteto kvaileliu. Net jokia merga jam per kelis metus nedavė, kaip pats nuolat guodėsi. Vis kviesdavo jas į kaboką, statydavo baltos, kai negerdavo, supildavo už kalnieriaus ir žiurke išvadindavo. Sex-shope pirko muselių, sakė prilašinsiu ir duos, bet turbūt po to jos davė kitiems :-)) Sakė jam patinka mergos tik iki 20-ies, bet ištekėjo už 15 metų vyresnės :-O Beje, jo karjera yra parduotuvės apsauginis, kas jam čia pasiūlė kitokį darbą – didelė mįslė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: