Istorinis teisingumas ir ekonominė nauda


Lietuvos žaliųjų sąjunga buvo išplatinusi proklamaciją1, kviečiančią Lietuvos gyventojus protestuoti prieš planuojamą Baltarusijoje atominės elektrinės statybą prie Lietuvos sienos. Kokios priežastys paskatino šiam žingsniui Lietuvos žaliųjų sąjungą, neteko skaityti. Vertėtų pasiūlyti sekančią išeitį Lietuvos politikams. Gaila, kad ši mintis atėjo kiek pavėluotai, tačiau, siekdama istorinės teisybės ir ekonominės naudos, Lietuva galėtų pasiūlyti Baltarusijai perimti Visagino sritį kartu su IAE, nes Visagino sritis buvo prijungta prie Lietuvos Josifo Stalino nurodymu „Lietuvos okupacijos“ proceso metu, mainais už elektros tiekimą Lietuvai už neatlygtinai perduotą atominę elektrinę. Visagino gyventojams galėtų būti suteiktas ypatingasis statusas. Tokiu būdu būtų buvus pasilikusi patenkinti Europos Sąjunga ir Lietuvos ekonominiai interesai.

1 http://ekopartija.wordpress.com/2010/03/01/istark-griezta-ne-baltarusijos-atominei-elektrinei-kovo-2-d-vilniuje/

Reklama

4 Comments

 1. Antanas
  Posted kovo 20, 2010 at 00:42 | Permalink | Atsakyti

  Nesamones. Reikejo greiciau AE statyti Lietuvoje. Apsleidusi valdzia, dabar vercia zmones trigubai moketi uz elektra, sunkisti patriotai! Kaliningrada reikejo prie Lietuvos prijungti ir dali Baltarusijos.

 2. Posted kovo 20, 2010 at 15:31 | Permalink | Atsakyti

  Perskaičiau. Pagalvojau. Puikiai sugalvojai. Galėtume Visaginą su visa IAE išsikeisti į lietuvių apgyvendintus Gervėčius.
  Tik reikėtų suderinti detales – susitarti, kad galėtume iš IAE jau gudų gaminamą elektrą pirktis už tokią pačią žemą kainą, kaip kad jie pirkosi iš mūsų.
  Lietuvą nuskurdinti ir sužlugdyti siekiančios Briuselio kurvos iš nuoskaudos galėtų užsipisti grabais 😀

  • Posted kovo 21, 2010 at 14:05 | Permalink | Atsakyti

   Būtent. Jei nenori eksploatuoti, reikia perduoti. Teritorijų perkeitimas nėra neįmanomas dalykas. Aktuali propozicija, kuri galėtų būti pateikta Dalkai pries Lukashenkai atvazuojant antra karta.

 3. Audrėnas
  Posted kovo 22, 2010 at 13:33 | Permalink | Atsakyti

  Tai, kad po revoliucijos Lietuva nesugebėjo atsikovoti visos savo buvusios teritorijos nereiškia, kad nuo to tapo nebelietuviška. Stalinas žinoma puikiai išdūrė Lietuvos politikus, labai jau naivus galėjo pasiduoti tokiai provokacijai. Iš kitos pusės, Hitleris net dusyk ragino lietuvius pačius atsiimti tai, kas jiems priklausė.

  Durni tie lietuviai, manantys įtakosiantys branduolinės elektrinės statybą kaiminystėse. Dar pažiūrim, kiek UK ar Prancūzija turi branduolinių elektrinių, pagal mūsų gyventojų kiekį ar bent jau pagal teritoriją, galėtume pasistatyti mažiausiai tris! Keista, kad Lietuvoje niekam nereikia elektros, pigesnės elektros.

  Dar. Tiems, kurie sako, kad Ignalinos elektrinę būtina uždaryti dėl nepakankamo saugumo – Europoje pusės branduolinių elektrinių žemesnio saugumo (ekspertų vertinimu), kodėl pirmiau neuždarius jų? Na, bet durneliai ėmė ir įsipareigojo sunaikinti savą įmonę, kad nesudaryti konkurencijos ES senbuviams. Išties, ES plėtimo tikslai tik tokie ir yra – naujokų pigi darbo jėga – jiems gerai, mums blogai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: